Po wylądowaniu latawca do kitesurfingu, trzeba go zabezpieczyć przed niechcianym startem. Najlepiej w tym celu położyć na nim jakiś przedmiot (ciężkawy) albo nasypać na latawiec piasku, śniegu lub czegokolwiek co utrzyma nam sprzęt na ziemii.
Kiedy latawiec kite jest już zabezpieczony zabieramy się za zwijanie linek. Można to zrobić na kilka sposobów, ale opiszę tylko dwa najpopularniejsze. Pierwszy to taki, że odpinamy wszystkie linki od manetek i nawijamy je na zwijadełka, na których były fabrycznie. W przypadku serii pro będzie to delikatny problem bo tam manetki są zwijadełkiem(ale tu korzystamy z drugiej metody). Tak nawinięte linki chowamy do plecaka, chowamy manetki, zwijamy latawiec i jego także chowamy do plecaka. Zabawa zakończona, bierzemy plecak i idziemy gdziekolwiek. Sposób drugi jest prostrzy i mniej czasochłonny. W serii standard na manetkach są takie różki na ich końcach. Na te różki świetnie nawija się linki i mamy prawie tak jak w serii pro. Prawie, bo w serii pro trzeba sobie założyć końcówki na manetki i dopiero na nie nawijać linki.
Oba sposoby są dobre i tylko od Ciebie zależy którego będziesz używać. Sposób drugi jest znacznie szybszy i przy zwijaniu i przy rozwijaniu linek i latawca. A jeżeli zrobisz to dokładnie i umiejętnie to rozłożenie potem latawca zajmuje dosłownie kilka sekund.
Jeżeli używasz do zwinięcia sposobu nr 1 to żeby nie poplątały Ci się linki uprzęży, musisz je zabezpieczyć. Na krawędzi spływu sa wszyte specjalne pętelki z taśmy po to żebyś miał łatwo zabezpieczyć uprząż przed poplątaniem. Przełóż lewą linkę zbierającą uprząż mocy przez lewą pętelkę i dowiąż do niej lewą linkę zbierającą uprząż hamulcową tak jak byś podpinał do niej linki kontrolujące. Tak zabezpieczona uprząż nie ma prawa się poplątać. Z drugą stroną latawca zrób to samo, złóż latawiec i spakuj go do plecaka. GOTOWE.
A jak używasz sposobu 2 to zabezpiecz linki na manetkach dołączonym rzepem (w serii standard gumka albo cokolwiek, chyba że masz rzep) złóż latawiec tak żeby nie był szerszy niż manetki i nawiń powstały pasek materiału na manetki. Prawda, że proste? Tak zwinięty latawiec bardzo łatwo i szybko się rozwija, pod warunkiem, że wszystko zrobiło się powoli i dokładnie.
Czytaj więcej w Kitesurfing sklep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here