Każdy może śni o połączeniu swoich ulubionego zajęcia i zainteresowań z pracą oraz sposobem na utrzymanie. No bo co może być fajniejszego , niż zarabianie płatności na czymś, co się kocha? Istnieje bardzo wiele kierunków do tego, aby przytrafił nam się taki stan rzeczy. Jedną z najbardziej fascynujących jest zdecydowanie sport.

Nie chcę gaworzyć tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym skoczkiem narciarskim czy następnym Shaq’iem O’Neilem, Grzegorzem Lato, bo dla przeciętnych ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O co więc chodzi ? Kitesurfing w samej rzeczy!

Kurs instruktora kitesurfingu

Ta aktywność z nurtu sportowa może zapewnić wiele rozrywki i odczuć, a opanowanie elementarnych ruchów do wymagających ogromnych nakładów czasu nie należy, gdyż po kilkunastu walecznych godzinach nauki jest się w stanie w miarę sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, gdy nieźle radzimy sobie już ze sprzętem i posiadamy pewne doświadczenie , w zasadzie nic nie blokuje nas dalej aby ukończyć niezbędne kurs instruktora kitesurfingu i zacząć zdobywanie pieniędzy na nauczaniu, czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kitesurfingu , opuszczając tym samym mało interesujące zajęcie. I o tym właśnie będzie ten tekst !

Omawiany tu kitesurfing to sport bardzo podobny do windsurfingu, z tym, że miast żagla używa się latawiec o dość sporej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach bardzo często można spotkać wyznawców kitesurfingu. Jak zostać jednym z nich? Może Kurs instruktora kitesurfingu okaże się dla Ciebie…

Otóż należy przebrnąć przez trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak poruszać się z osprzętem oraz radzić sobie na jeziorze. Po jego skończeniu będziemy potrafić już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia uprawiania kite . Szkolenia takie odbywają się zwykle nad zalewem wodnym i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie należy się troskać jego brakiem przed rozpoczęciem szkolenia.

Gdzie zaczynają się kursy na instruktora kitesurfingu

Gdy już mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody jako instruktor kitesurfingu. W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Baza teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszt takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego wyzwania trzeba mieć ukończone osiemnaście lat.

Nie jest najistotniejsze , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. trzeba jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dosyć ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co przekazujemy innym ludziom . Powinno się więc podchodzić do swoich obowiązków z maksymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

Wiadomo powszechnie że niezbędny do rozpoczęcia pracy mogą być kursy na instruktora kitesurfingu. Poza tym , warto mieć również umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te przymioty, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here