Jak rozwinąć poprawnie latawiec do kitesurfingu?

To proste. Wyjmujemy wszystko z plecaka, tzn manetki, linki i latawiec. Dokładnie tak jak na obrazku. cały osprzęt cały osprzęt
Rozkładamy latawiec tak około 25m od plecaka z manetkami, oczywićie 25m z wiatrem.
Rozłożony latawiec
latawiec prawidłowo ułożony względem wiatru
Podłączamy linki do latawca, zgodnie z oznaczeniami na plakietkach. A co jak nie ma plakietek? A to wtedy postępujemy tak. Grubsze linki podłączamy do uprzęży mocy a cieńsze do uprzęży hamulcowej.

Podłączanie linek
Następnie wszystko odbywa sie tak samo, czy plakietki są czy ich nie ma, rozwijamy linki tak żeby było wiadomo, która jest lewa mocy, lewa hamulcowa, prawa mocy, prawa hamulcowa. Najlepiej jak linki leżą wszystkie równolegle w odległości mniej więcej 20-30cm od siebie. Wiem, że to nie zawsze się tak da bo wieje, bo trawa przeszkadza itp itd, ale dla porządku tak powinno być. Zresztą to tylko pierwszy raz jest taki upierdliwy.
Rozwijanie linek
Kiedy linki podłączone są już do latawca i rozwinięte, wypadało by podłączyć je do manetek. W przypadku serii pro sprawa jest ułatwiona bo linki są już fabrycznie podłączone do manetek. W serii podstawowej trzeba się ciut pomęczyć.
Manetki gotowe do podłączenia
Kiedy manetki sa już podłączone wystarczy już tylko sprawdzić prawidłowość podłączenia i można startować :).
Prawidłowo podłączone manetki to:

lewa mocy od latawca do lewej górnej przy manetce,
lewa hamulcowa od latawca do lewej dolnej przy manetce,
prawa mocy od latawca do prawej górnej przy manetce,
prawa hamulcowa od latawca do prawej dolnej przy manetce.
Dodatkowo przyjęło się, że manetka lewa oznaczana jest kolorem czerwonym lub każdym innym niż czarny. W niczym nie przeszkadza, jeśli u Ciebie będzie odwrotnie, tak jak tu na zdjęciach. Ważne jest żeby za każdym razem podłączać tak samo. To jest ważne kiedy poplączą Ci się linki, lub po wykonaniu kilku obrotów. Po prostu łatwiej się połapać za co ciągnąć w razie odkręcania linki trapezowej

Polecane produkty w kategorii: latawce do kitesurfingu
Zobacz więcej w https://kitesurfingsklep.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here