Często przy budowie baru, lub choćby przy podpinaniu latawca zachodzi konieczność trymowania linek. Można to zrobić na kilka sposobów. Można używać supełków tak jak to jest pokazane przy omawianiu budowy baru, albo można skorzystać z dobrodziejstwa nauki i skonstruować sobie taśmę do regulacji długości linki.

Konstrukcja sama w sobie nie jest mocno skomplikowana. Ale do wykonania trzeba już mieć odpowiedni sprzęt. Chodzi o maszynę do szycia i o nici. Jeżeli nasza taśma ma regulować długość linek mocy to musimy użyć odpowiednio mocnych materiałów. Nie tylko taśma i nici muszą być mocne. Wszystkie elementy metalowe też muszą wytrzymać moc latawca no i element, który jest najważniejszy – KLAMRA – też musi przejść test na wytrzymałość. Chyba nikt nie lubi przykrych niespodzianek na spocie, kiedy to super wieje a coś się psuje – najczęściej jakis pierdółek zrobiony na: a może wytrzyma. Tak więc po zebraniu odpowiednich materiałów można wziąć się za robotę.

W zasadzie trzeba wykonać tylko 3 szycia. Na obrazku widać gdzie i co trzeba przyszyć.
Taśmę najpierw nawlekamy na klamrę (na obrazku prawa górna część klamry)
Potem nawlekamy jedno oczko (na obrazku prawe skrajne) i przeszywamy taśmę
Zakładamy pozostałe 2 oczka
Przewlekamy taśmę przez klamrę
Potem przez oczko prawe skrajne
Kończymy przewlekając przez środkowe oczko zaszywając 2 koniec taśmy

W klamerce można zrobić otwór do przymocowania linki (bądź czegokolwiek), która ułatwi posługiwanie się całym ustrojstwem.

Pomarańczowa linka służy do wydłużania taśmy (nie działa jak nie ma sił rozciągających). Żeby skrócić spowrotem trzeba pociągnąć za ten kawałek taśmy między klamrą a sznurkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here