Bardzo interesującym i dla wielu wciąż egzotycznym kierunkiem wakacyjnych wojaży jest Ukraina. Ten kraj, którego spora część przed wojną należała do Polski, jest wciąż mało znany i rzadko odwiedzany przez polskich turystów. Cały czas króluje turystyka sentymentalna – na wyjazd decydują się głównie osoby, które tam mieszkały lub ich potomkowie. A przecież Ukraina to ogromny kraj, który oferuje niezwykłe możliwości poznawcze i wypoczynkowe. Usatysfakcjonowani wyjazdem do naszego wschodniego sąsiada będą zarówno miłośnicy wypoczynku nad morzem, w górach, jak i ci, którzy szukają bardziej ekstremalnych przeżyć.
Wiele osób boi się jechać na Ukrainę ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa. W mediach wciąż mowa jest o walkach w tym kraju. Pamiętać trzeba, że rzeczywiście toczą się w tym kraju walki, ale obejmują one tylko niewielki skrawek tego ogromnego kraju. Większość kraju jest bezpieczna i wycieczki na Ukrainę nie są obarczone ryzykiem. Dla tych, którzy jednak się boją, polecamy pobyt na Ukrainie Zachodniej.

Co można zwiedzić na Ukrainie?

Przede wszystkim jej wspaniałe miasta, czyli stołeczny Kijów i owiany legendą Lwów. Te miasta są prawdziwymi perełkami, zarówno pod względem zabytków, jak i innych atrakcji. Do tego dochodzi znakomita, różnorodna kuchnia. W pobliżu Lwowa warto zobaczyć słynną Złotą Podkowę. Obejmuje ona trzy wspaniałe niegdyś rezydencje magnackie, dziś niestety, nieco podupadłe, ale wciąż robiące ogromne wrażenie. Złoczów, Olesko i Podhorce zapadną w pamięć każdego, kto je choć raz zobaczył.

Fani ekstremalnych wrażeń muszą koniecznie wybrać się do Czarnobyla i Prypeci. Widok dawnej elektrowni atomowej i opuszczonych miast i wsi robi niesamowite wrażenie. Tam czas się zatrzymał w miejscu, a terenem zawładnęła dzika przyroda. Innym celem mogą być dzikie pasma górskie w ukraińskich Karpatach. Znajdują się tam miejsca, gdzie nawet nie ma śladów działalności człowieka. Kompletna dzicz, a jednocześnie cudowna przyroda i widoki. Coraz popularniejsze są też rajdy samochodami terenowymi po tamtejszych bezdrożach. Na stronie kresy.com znajdziemy przykładowe wycieczki na Ukrainę, które organizowane są przez biuro podróży z Przemyśla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here